Seo İçin 3 Altın Kural

Seo İçin 3 Altın Kural

1– Özgün İçerik

Sitenizin içeriğini oluştururken asla başka bir siteden copy/paste yöntemiyle içerik oluşturmayınız. Bunun hiçbir faydası olmadığı gibi hem de sitenize büyük zararları vardır. Çünkü Google’nın bu işlerle ilgilenen botları bir başka yerde paylaşılmış olan içeriği hemen algılayarak sizin yükseltmeye çalıştığınız kelimelerde bir an da var olan durumunuzdan bile aşağı bir pozisyona indirebilir. Eğer illaki başka bir siteki yazıyı alıp kendi sitenizde  göstermek zorundaysanız o zaman yazıyı kopyalayıp kendi sitenize yapıştırın ve altına alıntı yaptığınız sitenin linkini koyunuz.

Site içerisindeki içerikleri oluştururken dikkat edeceğiniz en ince ayrıntılardan biri de anahtar kelime yoğunluğudur. Anahtar kelimeleriniz ilk birinci paragraf başlarına veya en orta paragraf başına yahut en son paragraf başına ekleyiniz. Bir içeriğe  en fazla 3 tane anahter kelime ekleyin.

İçeriğinizin 300 kelimeden aşağı olmamasına dikkat ediniz. Google bir içeriğin kaliteli bir içerik olarak kabul etmesi için en az 300 ve 600 kelime olmasını ister.

blogitp08

 

2- Başlık ve Anahtar Kelime Kullanımı

Anahtar kelimeler ve başlık, en önemli konuların başında gelir. Bu ikisini stabil yapıda ve özgün olması, çalışmalarınızın verimini arttıracaktır. Google’ı, sitenize gelen ziyaretçiniz veya müşteriniz gibi düşünebilirsiniz. Botlar siteye girer girmez ilk olarak başlıkta ne gördüğüne dikkat ederler. Bundan dolayı başlığınızın ve kullandığınız anahtar kelimenin özgün olması, Google botları tarafından sevilmenize yardımcı olur. Kullandığınız anahtar kelimelerin özgün olması demek, üst sıralara gitmek için bilet aldığınız anlamına gelse de bu kelimelerdeki uyum tek başına yeterli değildir. Bütün bunların yanında, 70 harften uzun olan başlıklarda bu karakter sayısından fazla olan bölüm önemsenmez ve …. şeklinde gösterilir.blogitp40


3-Web Sitenizden Çıkan ve Sitenize Gelen Linklerin Kalitesi

Sitenizden verdiğiniz çıkışlar kadar sitenize gelen linkler de çok önemlidir. Boş ve içerik bakımından kalitesiz olan sitelere vereceğiniz linkler sizi alt sıralara çekebilir. Aynı şekilde o tarz önemsiz sitelerden gelen backlinkler siteniz için fazla yararlı olmayacaktır. Bu sebepten dolayı link giriş ve çıkışlarınıza dikkat etmelisiniz. Özgün, düzgün kalitede ve Page Rank’ı yüksek olan sitelerden kaliteli backlink kazanmaya çalışmalısınız.


Comments

  1. bilisimadam.com çok teşekkür ederim. kaliteli hizmetin adresi. tek kelimeyle aldığım hizmetin en iyisi. ve süper bir makale, elinize emeğinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Themetf